shar pei - σαρ πέι greek forum
shar pei - σαρ πέι greek forum
shar pei - σαρ πέι greek forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


shar pei all about your favourite dogs
 
ΦόρουμΦόρουμ  shar pei forumshar pei forum  ΕκδόσειςΕκδόσεις  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  
Επαναλειτουργία μέσα στο 2020... ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΝΑ ή ΩΡΑ ΤΟΥ
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Εικονοθήκη
Καλημερα απο Κυπρο Empty
Πρόσφατα Θέματα
» 2020 ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑΤΑ
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΤρι Ιουν 09, 2020 2:50 pm από ROXY

» Ο παλίος είναι αλλιώς...
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 23, 2020 11:16 am από geokan

» Έκθεση Σκυλων στο MEC (OKA). ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ www.oka.gr
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΤετ Μαρ 09, 2011 11:05 am από ROXY

» Έκθεση Σκυλων στο MEC (OKA)
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΤετ Μαρ 09, 2011 11:04 am από ROXY

» Απορία....
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΤρι Απρ 27, 2010 10:31 pm από sardistania

» 309 - Από το site της FCI!!!
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΠαρ Απρ 23, 2010 10:59 pm από katertsi

» Να μαστε και εμεις
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 6:00 am από ΕΦΗ- ΚΩΣΤΑΣ

» OKA - DIANA EKΘΕΣΗ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ 27-28/ MARCH 2010
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΠαρ Απρ 02, 2010 4:48 pm από Ειρηνη

» gei se oloys!
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΤετ Μαρ 31, 2010 2:42 pm από μιμα

» ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΔευ Μαρ 29, 2010 7:59 pm από ΓΡΗΓΟΡΗΣ

» Διπλή Εθνική Έκθεση Μορφολογίας Σκύλων - 10 & 11 Απριλίου 2010 - ΟΚΥΘΕ
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΠεμ Μαρ 25, 2010 12:35 am από ROXY

Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Ψηφοφορία
ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΚΥΛΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ????
οσοι θελουν
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcap100%Καλημερα απο Κυπρο Vote_rcap
 100% [ 34 ]
οσοι .... οχι
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcap0%Καλημερα απο Κυπρο Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 34
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 37, στις Σαβ Νοε 04, 2023 8:57 pm
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 127
Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η Teo

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 6224 θέματα σε 582 θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Ειρηνη
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
ROXY
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
Αναστασία
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
ελενα
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
ΕΦΗ- ΚΩΣΤΑΣ
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
eutuxia
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
άγγελος
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
Evis
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
μιμα
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
Panos Demetriou
Καλημερα απο Κυπρο Vote_lcapΚαλημερα απο Κυπρο Voting_barΚαλημερα απο Κυπρο Vote_rcap 
2020 ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑΤΑ
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 23, 2020 12:46 pm από ΕΦΗ- ΚΩΣΤΑΣ
Καλησπερα σε ολα τα νεα μελη αλλα και στα πιο παλια , μετα απο 10 χρονια παυσης το …

[ Διαβάστε ολόκληρο το θέμα ]
Σχόλια: 7
Ο παλίος είναι αλλιώς...
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 23, 2020 11:16 am από geokan
Μια και ειπαμε για επαναλειτουργία ... ειπαμε να κανουμε ενα τεστ να δουμε τι …

[ Διαβάστε ολόκληρο το θέμα ]
Σχόλια: 0
Να μαστε και εμεις
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΤετ Μαρ 31, 2010 6:48 pm από sardistania
Χαιρετω την υπεροχη παρεα σας!!

Ειπα να σας πω και εγω δυο λογια για το παιδακι μου!!χεχε
τον λενε γκαρυ (απο το σαλιγκαρι του μπομπ σφουγκαρακη,ιδεα του αντρα μου) ειναι ειναι 2 ετων κ 7 μηνων!
Ειναι πολυ εξυπνο σκυλακι και πολυ γλυκο και χαδιαρικο αλλα μονο με την οικογενεια και καποιους φιλους που ξερει απο μωρο σε ολους τους υπολοιπους ανθρωπους ειναι επιθετικος (οχι ομως στα αλλα σκυλια)! …

[ Διαβάστε ολόκληρο το θέμα ]
Σχόλια: 8
gei se oloys!
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΤρι Μαρ 30, 2010 11:52 am από μιμα
χω και εγώ ένα σάρπεϊ 8 μηνών..το μωρό μου λέγεται μονα και είναι λίγο ξεροκέφαλοι θέλει πάντα να έχει τον τελευταίο λόγο!ομόλογο πως δεν ήξερα για την ράτσα όταν την πήρα αλλα την παλεύω ακόμα!!τώρα την έχω στείλει για εκπαίδευση!! όπως είπε k ο εκπαιδευτής oxxxx!!σάρπεϊ e?δύσκολοι χαρακτήρες δεν μαθαίνουν εύκολα....το βασικό πρόβλημα μου είναι ότι έχει παρουσιάσει δερματοπάθεια μύκητες είπε ο …

[ Διαβάστε ολόκληρο το θέμα ]
Σχόλια: 13
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ
Καλημερα απο Κυπρο EmptyΚυρ Μαρ 28, 2010 12:09 pm από ΓΡΗΓΟΡΗΣ
ΓΙΑ ΣΑΣ ΟΝΟΜΑΖΩΜΕ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΝΑΡΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΙΡΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΤΩΝ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΤΡΕΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗΣ ΓΑΤΕΣ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΦΕΙΝΗ ΣΤΗΝ ΥΣΗΧΙΑ ΤΟΥΣ Ο ΜΟΥΡΓΟΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ ΣΛΥΛΙΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΔΙΑΡΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΣ.ΨΑΧΝΕΙ ΝΥΦΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΔΥΝΑΤΩΝ.ΖΥΓΕΙΖΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 25 …

[ Διαβάστε ολόκληρο το θέμα ]
Σχόλια: 4

 

 Καλημερα απο Κυπρο

Πήγαινε κάτω 
+3
tat-anastasia
ROXY
Panos Demetriou
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 8:46 am

Καλημερα παιδια και πραγματικα ευχομε οτι καλητερο για το φορουμ σας εδω και για τα σκυλια σας. Εγω εχω 2 σκυλλια τον Μακη και την Τσικα. Ο Μακης ειναι απο σερβια και κλεινει σε 15 μερες ενος χρονου και η Τσικα ειναι 17 μηνων απο Πολωνια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ROXY
shar pei lover
shar pei lover
ROXY


Όνομα σκύλου ή σκύλων : PH
Νομός-Περιοχη : Athens
Ηλικία : 50
Registration date : 26/01/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 817
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 12:18 pm

sign0016 Pano!!!
Eχεις τον σωστο αριθμο σαρ πέι!!! ΒRAVO ειναι ωραιο να εχουν παρεα... Βαλε φωτογραφίες στην αναλογη ενοτητα, μιλησε μας για αυτα.
Βαλε οποιο ειναι στην καταλληλη ηλικία στα αρσενικά-θηλυκα για ζευγαρωμα κτλ. Οτι θελεις εδω ειμαστε.... sign0016
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sharpeilovers.forumakers.com
tat-anastasia
nano shar pei
nano shar pei
tat-anastasia


Όνομα σκύλου ή σκύλων : BRUNO
Νομός-Περιοχη : athens
Ηλικία : 45
Registration date : 17/12/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 2:18 pm

welcome Very Happy είναι πολύ όμορφα και τα δύο Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αναστασία
shar pei lover
shar pei lover
Αναστασία


Νομός-Περιοχη : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία : 49
Registration date : 10/02/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 749
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 2:28 pm

admin έγραψε:
Eχεις τον σωστο αριθμο σαρ πέι!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Καλώς ήρθες και από εμένα Πάνο! sign0016
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 8:41 pm

Σας ευχαριστω παιδια για το ζεστο σας καλοσωρισμα. Θα βαλω συντομα φωτος καθως και πληροφοριες και βιωματα που ειχα μεχρι τωρα μαζι τους που ισως θα ειναι χρησιμα και για εσας. Αν και σημερα ειδε αιμα το θηληκο για τριτη φορα και ισως απο εβδομαδας να εχουμε και εγκυμοσυνη Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ROXY
shar pei lover
shar pei lover
ROXY


Όνομα σκύλου ή σκύλων : PH
Νομός-Περιοχη : Athens
Ηλικία : 50
Registration date : 26/01/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 817
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 8:48 pm

ΔΕΝ εχετε οριο για να ζευγαρωσουν τα σκυλια στην Κυπρο? Shocked
Στην Ελλαδα αυστηρα ο αρσενικός πρεπει την ημερα του ζευγαρωματος να ειναι 16 μηνων και το θηλυκο 18... αλλιως δεν μπορει να γραψει τη γεννα στον Κυνολογικο και ασε που ειναι κακο για το θηλυκο να γενναει νωρις... pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sharpeilovers.forumakers.com
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 5:55 pm

Έχουμε όριο κάτω στην κύπρο νομίζω 17 μηνών. Η θηλυκιά μου ήδη είναι στο τρίτο αίμα. Όσο για σένα Εύη είσαι εσύ που είχαμε γνωριστεί στην έκθεση τον Μάρτιο?
Ψάχνω για άλλο αρσενικό αν έχεις κανένα υπόψιν σου στείλε μου e-mail να κανονίσουμε να τα πούμε και από κοντά.

* Η δημοσίευση διορθώθηκε και ξαναγράφτηκε στα Ελληνικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ROXY
shar pei lover
shar pei lover
ROXY


Όνομα σκύλου ή σκύλων : PH
Νομός-Περιοχη : Athens
Ηλικία : 50
Registration date : 26/01/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 817
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:05 pm

προσοχη!!! αν η θηλυκια ειναι σοκολα για να βγαλει σοκολα πρεπει ο αρσενικός να ειναι φορέας του χρωματος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sharpeilovers.forumakers.com
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:19 pm

Ναι αυτο το γνωριζω. Ειναι πολυ δυσκολο να βρεις αρσενικο εδω στην Κυπρο. Ο αρσενικος μου ειναι μικρος ακομη αλλα εχει στο αιμα του καφε και μαλιστα η μανα του ειχε χρωμα μπλε μα ειναι μικρος ακομη για να ζευγαρωση. Μου ειπανε να την βαλω με αρσενικο που ηρθε απο Ισπανια χρωματος μπλε ισως να διαλεξω αυτο. Δεν ειμαι και πολυ μεσα στα πραγματα σε αυτα και ουτε και πολλες γνωριμιες εχω με αλλα ατομα που εχουνε σκυλλια και ετσι εχω πολυ λιγες επιλογες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ROXY
shar pei lover
shar pei lover
ROXY


Όνομα σκύλου ή σκύλων : PH
Νομός-Περιοχη : Athens
Ηλικία : 50
Registration date : 26/01/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 817
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:25 pm

ΒΑΣΙΚΟ!!! δεν το χρωμα αλλα την ποιοτητα του σκυλου!!! Πρεπει να τσεκαρεις οτι ο σκυλος που θα ζευγαρωσει εχει ΣΩΣΤΟ ΔΑΓΚΩΜΑ, ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΥΣΠΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΑΤΙΑ... με μπλε θα βγαλεις μαυρα αν δεν εχει και η δικια σου μπλε στο pedigree.
αν θελεις στηλε μου το pedigree me email στο info@sharpeilovers.gr να σου πω γιατι γνωριζω πολλα σκυλιά. Απο Πολωνία? και του αρσενικου σου. Στην Κυπρο εχει πολλα σκυλια, μα παρα πολλά!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sharpeilovers.forumakers.com
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:35 pm

Δεν μπορω να στο στειλω σημερα θα στο στειλω απο δευτερας οταν θα ειμαι γραφειο να το σκαναρω. Αυτο οσο αφορα την θηλυκια. Για το αρσενικο το pedigree του ειναι στον κυνολογικο ακομη γιατι το εχω κανει εγγραφη και ακομη να μου το στειλουνε. Η θηλυκια απο οτι βλεπω εχει χρωματα κοκκινο καφε μαυρο μεχρι και γκριζο που ισως να ειναι το μπλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:40 pm

Δεν με ενδιαφερει το χρωμα οπως ειπες και εσυ απλα το αρσενικο να ειναι καλο και υγιες. Αν ξερεις κανα καλο σκυλλι απο Κυπρο αρσενικο τοτε αν ειναι πες μου να επικοινωνησω αμα ειναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ROXY
shar pei lover
shar pei lover
ROXY


Όνομα σκύλου ή σκύλων : PH
Νομός-Περιοχη : Athens
Ηλικία : 50
Registration date : 26/01/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 817
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:41 pm

οταν το δω θα μπορω να σου πω. Shocked παντα να κρατας αντιγραφο οταν το στελνεις τον κυνολογικο δεν ξερεις ποτε...
απο οτι ξερω τα σκυλια για να ζευγαρωσουν στην Κυπρο πρεπει να παρουν ενα εξαιρετος σε εκθεση. Ηταν να κατεβω και εγω αλλα ο σκυλος που ηθελα να φερω ειναι Αυστρια και ο αλλος μολις εγινε 16 μηνων...ασε δε που για να ερθω θελω μια 500αρα Crying or Very sad
Το Σαββατο αν δεν κανω λαθος σας κρινει ο Skok... προσοχη γιατι ειναι αυστηρος!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sharpeilovers.forumakers.com
ROXY
shar pei lover
shar pei lover
ROXY


Όνομα σκύλου ή σκύλων : PH
Νομός-Περιοχη : Athens
Ηλικία : 50
Registration date : 26/01/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 817
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:42 pm

Panos έγραψε:
Δεν με ενδιαφερει το χρωμα οπως ειπες και εσυ απλα το αρσενικο να ειναι καλο και υγιες. Αν ξερεις κανα καλο σκυλλι απο Κυπρο αρσενικο τοτε αν ειναι πες μου να επικοινωνησω αμα ειναι

θα δω και θα σου πω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sharpeilovers.forumakers.com
Evis
shar pei
shar pei
avatar


Όνομα σκύλου ή σκύλων : FENDI
Νομός-Περιοχη : CYPRUS
Ηλικία : 41
Registration date : 18/02/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 231
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:45 pm

skok damir απο κροατια,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:48 pm

Νατα μας παλι με την εκθεση. Θα μου πεις την τυχη μου χαχαχχαχα Δεν γνωριζω τιποτα περι εκθεσεων αλλα εγω απλα παω για να παρω το χαρτι αναπαραγωγης και τιποτα περισσοτερο. Παντως εκανα λαθος που δεν τα πηρα στην περασμενη εκθεση εδω στην πολη μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Evis
shar pei
shar pei
avatar


Όνομα σκύλου ή σκύλων : FENDI
Νομός-Περιοχη : CYPRUS
Ηλικία : 41
Registration date : 18/02/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 231
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:49 pm

κε γω γιαυτο παω αλλα κουβαλαω πολλα προβληματα μαζι μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 6:51 pm

Θα ειναι και η προεδρος του κυνολογικου της Σερβιας η Αννα αν δεν κανω λαθος που με αυτην ειχαμε πολεμο να μου στειλει το εξπορτ του Μακη. Αναγκαστικα και εστειλα επιστολη στο Βελγιο και εκει ψαρωσανε Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ROXY
shar pei lover
shar pei lover
ROXY


Όνομα σκύλου ή σκύλων : PH
Νομός-Περιοχη : Athens
Ηλικία : 50
Registration date : 26/01/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 817
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 8:23 pm

Kοιτα οι εκθεσεις δεν εινακ κακο πραγμα!!! βλεπεις σκυλους μαθαινεις την φυλη. ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΣ... και αν η σκυλα σου εχει ενα σοβαρο φαουλ για τη φυλη θα την ζευγαρωσεις? εγω μπορω να σε βοηθησω οπου μπορω αλλα η εκτροφη δεν ειναι απλως κανουμε κουταβια και τα πουλαμε... θελει μελετη και μερακι. Στη Σερβια ειναι θεμα να κανεις export το ξερω και την Αννα την ξερω. Για μια σκυλιτσα ενος φιλου μου βρηκα μια γνωστη απο την Σερβία στην Αγγλία της το εδωσα και σε 20 μερες το ειχα... στειλε μου τα pedigree σου να δω μηπως συγγενευετε με αυτον τον σκυλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sharpeilovers.forumakers.com
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΚυρ Μάης 03, 2009 9:36 am

Ο εκτροφεας απο Σερβια που πηρα τον Μακη ειναι καποιος Von Bercek. Εχει εργοστασιο παραγωγης ο ανθρωπος σκυλλιων. Δεν το ευχομε σε κανενα μα κανενα να μπλεξει μαζι του. Ο πατερας του Μακη ειχε παγκοσμιες διακρισεις μα η μανα του τιποτα. Το ονομα του πατερα ειναι Albrent von Bercek και η μανα του η Lisa of Blue Von Bercek. Μου εστειλε τον Μακη με προβλημα στο ματι. Ο αδενας πρηστηκε και καλυψε ολο το ματι και του δημιουργησε σοβαρης μορφης ελκος. Με το που τον πηρα τηλεφωνο και του το ανεφερα μου ειπε αυτον διαλεξες απο την φωτο εαν ειναι δυνατον και επισης μου ζητουσε χρηματα γιατι λεει πως εκανε εγχειρηση στο σκυλλι. Τον ρωτησα ποιος εκανε την εγχειρηση και μου λεει ο ιδιος. Χωρις καν να ειχε διπλωμα κτηνιατρου..... Ο ανθρωπος ειναι για να τρελλαινεσε. Με την παρεμβαση του κυριου Declerque αν εγραψα καλα το ονομα απο Βελγιο ασ ειναι καλα ο ανθρωπος βρηκα Φως στο τουνελ με αποτελεσμα να παρω στα χερια μου το export pedigree οπου πριν η Αννα και ο εκτροφεας εκαναν την παπια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos Demetriou
mini shar pei
mini shar pei
Panos Demetriou


Όνομα σκύλου ή σκύλων : CHIKA-MAKIS-HUGO-STONE-BUNNY-ATHOS-ARAMIS-WILMA-LEON-MARIANNE-SHINY
Νομός-Περιοχη : Κυπρος-Λεμεσος
Ηλικία : 49
Registration date : 01/05/2009
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΚυρ Μάης 03, 2009 9:58 am

Και κατι ακομη οσο αφορα το ζευγαρωμα. Εχει πολλους που δεν το βλεπουνε με αυτο τον φακο οπως εσυ π.χ. Καθηστερημενο σκυλλι δεν ειναι, Μεσογειακη αναιμια δεν εχει ουτε κανενα προβλημα υγειας οποταν γιατι να μην ζευγαρωση και ας μην εχουνε διακρισεις στις διαφορες εκθεσεις που αντι να πηγαινουν οι περισσοτεροι για πλακα πεφτουν κορμια και γινετε πολεμος κυριολεκτικα. Εγω δεν ανηκω στην κατηγορια αυτη και ουτε ποτε στην ζωη μου γενικως μου αρεσε. Με το που ασχοληθηκα λιγο και ακουσα πως μιλανε μερικοι και τι κατηγοριες ακους μιλαμε για τρελλα πραγματα. Ο ενας θα βγαλει το ματι του αλλου.... εγω χαιρομε και αγαπαω τα σκυλλια και δεν με νοιαζει και εαν τα δικα μου ειναι τα χειροτερα. Εχεις δει ποτε φωτογραφιες σαρ πει απο τα παλια? καμμια σχεση με τα σαρ πει τωρα. Επισης κατι αλλο που ειχα να προσθεσω οσο αφορα την Σερβια ειναι αδιανοητο τα σκυλλια να μην εχουνε τατουαζ εκει.. Δεν υπαρχει σωστος ελεγχος πιστευω. Θα μου πεις τωρα και εκει που υπαρχει τατουαζ το ιδιο ρισκο εχεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lefteris
nano shar pei
nano shar pei
lefteris


Νομός-Περιοχη : kypros
Ηλικία : 44
Registration date : 12/12/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 37
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΚυρ Μάης 10, 2009 12:36 pm

καλημερα και απο μενα
απο κυπρο και συγκεκριμενα απο λεμεσο¨)))
απο οτι ακους δηλαδη δεν ειμαι ο μονος που περασε μεσα απο συμπλιγαδες για να παρει τα export του σκυλιου του ))
ειναι αν μιν μπλεξεις
Πανο απο που εισαι?
εχοθμε εκθεση το επομενο σαββατοκυριακο στην παφο
λιλα θα ερθεις?
δυστηχως δεν θα συμμετασχω σε αυτην την εκθεση ετυχε και ειναι ο τελικος κυπελλου την ιδια μερα και ειναι δυσκολο.Οσο και να τρελενομαι και για τα δυο οσο και να ζυγησα τα πραγματα παντα γερνει λιγο προσ το ποδοσφαιρο.20 χρονια για να παρουμε ενα τροπαιο ειναι πολλα ))))
θα κανω ομος τον περιπατο μου προσ την παφο για να δω καπιοθσ φιλους εκει
θα χαρω πολυ να σας δω εκει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ROXY
shar pei lover
shar pei lover
ROXY


Όνομα σκύλου ή σκύλων : PH
Νομός-Περιοχη : Athens
Ηλικία : 50
Registration date : 26/01/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 817
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΚυρ Μάης 10, 2009 12:45 pm

OΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΩ γιατι εχουμε την εκθεση της Αθηνας και πιο πιθανο να πρεπει να παω Αυστρια... αλλα θα το χερω αυριο...
καλα κανεις και δεν πας στο Skok υπαρχει περιπτωσει να τον περασεις... κοιταει πολυ το στομα. Ησουν στην εκθεση του 2007? πεταξε εξω 9 σκυλους... η Νεκροσιεντε δεν ξερω τι κανει στα σαρ πέι εχει κρινει εδω αλλα οχι σαρ πέι. Ο Σκοκ θα κρινει και Ελλαδα τον Ιουνιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sharpeilovers.forumakers.com
lefteris
nano shar pei
nano shar pei
lefteris


Νομός-Περιοχη : kypros
Ηλικία : 44
Registration date : 12/12/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 37
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΚυρ Μάης 10, 2009 12:54 pm

ναι εδω που το λες κατι θυμαμε
καλυτερα να προφηλαξω τον Νανι και μενα απο τα νευρα που θα μου κανει))
εκθεσεις θα υπαρξουν πολλες υγεια να εχουμε.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ROXY
shar pei lover
shar pei lover
ROXY


Όνομα σκύλου ή σκύλων : PH
Νομός-Περιοχη : Athens
Ηλικία : 50
Registration date : 26/01/2008
Αριθμός μηνυμάτων : 817
Reputation : 0

Καλημερα απο Κυπρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα απο Κυπρο   Καλημερα απο Κυπρο EmptyΚυρ Μάης 10, 2009 12:58 pm

Oντως!!! αλλα θελει προσοχη... ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕ η Φιμπη!!!! bis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sharpeilovers.forumakers.com
 
Καλημερα απο Κυπρο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
shar pei - σαρ πέι greek forum :: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ :: ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑΤΑ-
Μετάβαση σε: